V brněnském kulturním centru Semilasso nás mile přivítali a po odložení kabátů jsme usedli na svá místa. Po několika minutách se ozval úvodní tón hry Strašidlo cantervillské. Na pódiu vystoupil anglický gentleman a postupně se přidávaly další postav včetně strašidla cantervillského.

Na představení se nám líbilo, když hlavní postava vtáhla do děje sympatického diváka, který svou improvizací na pódiu roztleskal celé publikum. Herci nás svou perfektní angličtinou uchvátili. Divadlo se nám velmi líbilo a případné nedostatky jazyka jsme prodiskutovali při zpáteční cestě v autobuse.

Renáta Fizková, Radim Dostál - 3.B

 

V časném slunečném středečním ránu (7:30 h) 23. března jsme se sešli „u stromu“, kde na nás čekal autobus na cestu do Brna. Po cestě si každý mohl přečíst scénář a vzít žvýkačku.

Po příchodu do divadla jsme dostali číslo své sedačky a po zhasnutí světel v sále nás přivítala jedna z hlavních postav, „Typický anglický gentleman“. Postupně se na podiu vystřídaly všechny postavy v komediálním představení Strašidlo cantervillské.

 

I přes naše menší angličtinářské nedostatky jsme děj pochopili a divadlo jsme si velmi užili.

 

Kristýna Krausová, Gabriela Lipková - 1.C

foto01