Menu

Grand Prix ve střelbě

Dne 15. března 2018 proběhla střelecká soutěž Grand Prix ve střelbě z velkorážné pistole, kterou pořádala Střední škola Trivis Jihlava.

Naši školu reprezentovali ve smíšeném tříčlenném družstvu vybraní nejlepší střelci ze čtvrtého ročníku a to Klimentová Hanka (4.B), Palla Tomáš (4.A) a Urbánek Adam (4.C).

První střelecká disciplína nebyla vůbec jednoduchá, neboť se střílelo jednoruč silnou rukou na vzdálenost 15m. Druhá disciplína byla zaměřena na střelbu za krytem, držení zbraně obouruč a na vzdálenost opět 15m. Po vylosování pořadí jsme měli možnost střílet jako první, což se nám vyplatilo, neboť nervozita při střelbě nebyla vůbec na střelcích znát. První jsme začali a to prvenství jsme si udrželi až dokonce.

V celkovém hodnocení tříčlenných družstev jsme se umístili na 1. místě. V jednotlivcích v kategorii dívek obsadila Klimentová Hanka 1. místo. V kategorii chlapců obsadil 2. místo Palla Tomáš. Poslední prvenství v celkovém součtu nejvíce dosažených bodů a nejlepším střelcem celé soutěže se stala Klimentová Hanka.

Konkurence byla velká, střelecké soutěže se zúčastnilo 13 družstev z různých škol s oborem vzdělání bezpečnostně právní činnost.

Celému družstvu děkuji za reprezentaci naší školy.

 

kpt. Mgr. Petr Lysko

40. ročník Středoškolské odborné činnosti

Dne 6. 3. t. r. se konalo na Gymnáziu Ladislava Jaroše v Holešově školní a městské kolo Středoškolské odborné činnosti.

Do letošního 40. ročníku SOČ se z VPŠ a SPŠ přihlásilo osm žáků, ale pouze tři žáci splnili podmínky zařazení do soutěže. Naši žáci soutěžili v oborech:

  • obor č. 14 pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času
  • obor č. 16 historie
  • obor č. 17 filozofie, politologie a ostatní humanitní a společenskovědní obory

Žáci Adam Klimša (obor č. 14) s prací Závislosti (konzultanti Mgr. Z. Hájková a Mgr. H. Bendová) obsadil 1. místo,

David Jambor (obor č. 16) s prací Tankopedie (konzultant Mgr. Z. Hájková) obsadil 3. místo a

Kristýna Langová (obor č. 17) s prací Stejná práva pro každého (konzultant plk. Ing. Bc. L. Cuták) obsadila 1. místo.

Účastníkům školního a městského kola SOČ blahopřejeme a přejeme obdobný úspěch i v okresním kole SOČ, které se koná 3. 4. 2018.

 

PaedDr.  Antoním Strachota

Studium v Anglii

Dne 8.února 2018 jsme se zúčastnili přednášky zaměřené na možnosti vysokoškolského studia pro studenty z Evropské  unie v Anglii.

Maturitní ples 2018

Datum 16. únor 2018 se stal pro nás maturanty Dnem D.

Děvčata oblečena v krásných róbách a chlapci v oblecích s hrdým postojem si připravili pro rodiče a blízké, ale i učitele a vychovatele večer plný překvapení a zábavy. Kromě slavnostního šerpování, které se stalo vždy jedinečným aktem díky tomu, že každá třída ukázala svůj talent při vystoupení, které si pro tuto významnou událost natrénovala. Příjemným zpestřením večera bylo i vystoupení holešovských mažoretek a našich spolužáků ze 4.A. Zúčastnění mohli své štěstí zkusit i v malé a velké tombole.Večerem se nesly tóny hudební skupiny QUATRO a pro ty, pro které valčík není silná stránka, hrál v Drive clubu DJ JARSON.  Ve 2 hodiny ráno náš ples slavnostně skončil. V příjemné, ale už i unavené náladě. Chřipková epidemie se snažila nejednoho z pozvaných zákeřně skolit. Souboj nevyhrála, jelikož účast na plese byla hojná. Jménem všech studentů 4.ročníku bych chtěla poděkovat nejenom učitelům, kteří to neměli s námi vždy lehké a často se chytali za hlavy, ale i vychovatelům, kteří se nám na naší cestě k dospělosti stali rádci, náhradními rodiči a co je nejdůležitější, přáteli a důvěrníky. Nebyla to s námi vždy procházka růžovým sadem, ale oni vytrvali. A za to jim patří velké poděkování.

Soňa Hrtánková, 4C