Menu

Volejbal smíšených družstev

Ve čtvrtek 16. 11. 2023 pořádala Střední průmyslová škola Zlín již 16. ročník turnaje středních škol ve volejbale. Naše škola přijala pozvání a vyslala družstvo ve složení: Lebeda Daniel, Suchý Jindřich, Genserek Filip, Mužík Michael, Pjatygin Timur, Janková Radka, Krejčiříková Tereza a Ondrová Denisa.

Turnaje se celkem zúčastnilo šest družstev, která byla rozdělena do dvou skupin. Náš tým po dvou vítězstvích obhájil své 1. místo ve skupině. V přestávkách jsme sledovali zápasy soupeřů a vymýšleli strategii do semifinále. První set skončil těsnou prohrou, což nás donutilo udělat změnu v postavení hráčů. Díky této taktice a využití chyb soupeře byl stav na konci druhého setu 1:1. Následoval zkrácený set (tie break) do 15 bodů, ve kterém proběhly dlouhé výměny mezi soupeřem a námi. Vzhledem k lepší hře soupeře jsme se, bohužel, do finále nedostali. Domů jsme přivezli bronzovou medaili.

Na závěr bych chtěl poděkovat panu vychovateli Jaroslavu Červinkovi za pedagogický dozor a podporu na turnaji.