Menu

Do turnaje kapitáni přihlásili 5 družstev: Cecílie Hrdličková z 1.D tým „Originální název“, Honza Pácal ze 2.C a tým „Kappa“, Petr Vojtičko z téže třídy a jeho tým „Buřtíci“,  Simona Foltýnová ze 4.A přihlásila tým „Dankovy děcka“ a také Patrik Škubica ze 3.B a jeho tým „Diva“, který však do bojů nezasáhl a tak se soutěž musela obejít bez jednoho z favoritů.

foto08

Ale zpět k turnaji. Jak je zřejmé z tabulky i fotogalerie, souboje byly napínavé a jednotlivá klání končila, až na jednu výjimku, remízou nebo těsným vítězstvím. Proto pochvalme i benjamínky z 1.D, kteří bojovali statečně. Přesto to na lepší než 4. místo nestačilo. O druhém místě Buřtíků musel dle regulí školního kola rozhodnout až dodatečný „rozstřel“ na jednu partii. A konečně, i když výhru zachraňovali nejdelší partií celého turnaje, zaslouženě zvítězili čtvrťáci. Ti také za zvuků hymny všech vítězů „We are the Champions“ zvedli nad hlavu vytoužený pohár.

Za takto příjemně strávené odpoledne patří poděkování všem zúčastněným a v neposlední řadě také panu Šedivému ze školní tiskárny, který navrhl a promptně vyrobil diplomy pro medailisty. Netřeba připomínat, že školní turnaj byl nominačním pro oblastní kolo, které se bude konat 7. 11. 2017 na Obchodní akademii v Kroměříži. Takže přejme vítěznému týmu úspěch při reprezentaci naší školy.

kpt. Mgr. Martin Chuděj