Máš na to

Dne 19.6.2026 se uskutečnilo ve Zlíně krajské kolo soutěže „Máš na to“ pro žáky středních škol. Soutěž se uskutečnila pod záštitou Krajského ředitelství Policie ČR Zlínského kraje a proběhla v hale a přilehlém sportovním areálu Gymnázia a jazykové školy ve Zlíně.

Jednotlivá tříčlenná družstva, vždy 1 dívka a 2 chlapci, změřila své síly již tradičně v disciplínách policejních testů (kliky, člunkový běh, celostně motorický test a běh 1000m). Tentokrát nebyla součástí soutěže žádná doplňková disciplína.

Žáci naší školy obsadili v kategorii družstev v celkovém pořadí první i druhé místo mezi třinácti zúčastněnými týmy a tuto soutěž jednoznačně výsledkově ovládli. V kategorii jednotlivců dívek obsadila Anna Dohnalová první místo. V kategorii chlapců obsadil Ondřej Martinček první místo, se shodným počtem bodů obsadili druhé místo Tomáš Fryčák a Matěj Gezo a na třetím místě skončil Martin Kočí.

Obě družstva se tímto kvalifikovala do finále této soutěže, které se uskuteční v Praze 24.9.2026.

Mimo certifikátů o splněných policejních testech si žáci odnesli i krásné a hodnotné ceny.

Obě družstva se v dřívějším termínu zúčastnila v nezměněné sestavě stejné soutěže i v Hranicích v kategorii bezpečnostně právních škol a to 7.5.2026. Zde jsme již tradičním účastníkem a i letos jsme nedali soupeřům šanci a obsadili první a druhé místo.

Žákům bych velmi rád poděkoval za vzornou reprezentaci školy. Blahopřeji!!!

Naši školu reprezentovali:

3.A – Anna Dohnalová, Klára Rajnochová, Martin Kočí
3.B – Ondřej Martinček, Tomáš Fryčák, Matěj Gezo

kpt. Mgr. Petr Pruš
Oddělení odborné bezpečnostní přípravy