Menu

Tandemová výuka

Za sekci německého jazyka vás pravidelně informujeme, že pořádáme výuku českého jazyka pro německé policisty BPOL a jakých pokroků dosahují. V týdnu od 22. do 26. května proběhla jejich poslední prezenční výuka v Holešově, a tak jsme se rozhodly, že jim dáme příležitost vyzkoušet si, co se za ten rok naučili.

Daly jsme je dohromady s vybranými žáky 3.B. I naši žáci si tak mohli ověřit své znalosti němčiny. Vytvořili česko - německé dvojice a jejich úkolem bylo navzájem si pomáhat. Studenti plnili různé aktivity nejdříve v německé verzi a potom v české verzi, střídali se tak v roli studenta a učitele. Počáteční nervozita brzy opadla a spolupráce fungovala ve velmi přátelském duchu. Studenti si odnesli cennou zkušenost, že jsou schopni se v cizím jazyce domluvit. Věřím, že je to i namotivovalo ve studiu pokračovat.

A jak zhodnotili tandemovou výuku naši studenti?

Včera jsem se učila s Marií. Marie je žena. Je jí 18 let. Marie mluvi nemecky dobře. Marie je ceška studentka. Lekce je fajn.

Muj student se jmenoval Jan. Spolupráce byla dobra. Jedna hodina byla krátká. Já myslím studenti líbí se taky spolu mluvit. Pro mně bylo zajímavé. Rad mušeme opakovat. Na přátelství je taky dobrý.

Studenti byli velmi milí a uměli dobře německy.

Líbí se mi učit se s studenty českýmí. Čas šel rychle a učim se moc.

Ráda mluvím dohromady a učím se.

Jsem ráda, když mluvime česky a německy. Nejsem ráda, když studenty mluví rychle česky. Mám ráda spolupráci.

Mgr. Martina Pořízková