Menu

Krajské kolo 5. ročníku Ekonomické olympiády

Dne 16. března 2021 se uskutečnilo Krajské kolo 5. ročníku Ekonomické olympiády.

Ekonomická olympiáda je mezinárodní soutěž ve znalostech z ekonomie a financí, která je určena studentům středních škol. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB). Ekonomická olympiáda je největší soutěží v ekonomii a financích nejen v České republice, ale i na Slovensku, Maďarsku a Polsku (celkem jí prošlo přibližně 20 tisíc studentů ze čtvrtiny všech středních škol). V letošním roce byla soutěž rozšířena také do Číny, Řecka, Bosny a Hercegoviny.

Olympiáda má celkem tři úrovně. V první fázi proběhnou školní kola, z nichž postupují ti nejlepší žáci do kol krajských, ze kterých následně vzejdou účastníci celorepublikového finále. Do finálového kola postupuje pouze 50 nejlepších studentů z celé České republiky. Krajských kol se v celé České republice zúčastnilo více než 950 studentů.

Ekonomické olympiády se na naší škole již tradičně účastní studenti čtvrtého ročníku. Do krajského kola se v nemalé konkurenci z 399 škol probojovalo celkem šest našich studentů, kteří na krajské úrovni reprezentovali nejenom sebe samotné, ale i Vyšší policejní školu a Střední policejní školu MV v Holešově.

Za významný úspěch a reprezentaci děkujeme obzvláště Zdeňku Vychodilovi ze 4. C, který se umístil na děleném 20. – 26. místě v kraji.

Také dalším studentům Veronice Máčkové a Natálii Gabkové patří poděkování za účast a reprezentaci školy.

kpt. Ing. Bc. et Bc. Jan Veselý, MBA
Oddělení policejních činností