Menu

Halloween ve škole!

Halloween Comes to 2.C: Spooky English Fun

V úterý 31. října 2023 si žáci třídy 2. C připomněli v hodině anglického jazyka slavný svátek Halloween. Byla to příležitost, jak se nejen zdokonalit ve znalostech angličtiny a tradic anglofonní kultury, ale také si užít trochu zábavy a strašidelné atmosféry.

Tato speciální hodina angličtiny začala přehlídkou našich studentů, kteří se na hodinu náležitě připravili – škála strašidelných masek a nevšedních kostýmů byla opravdu široká. Kostýmy rozhodně přispěly k vytvoření strašidelné atmosféry.  Za odměnu na ně místo tradičního učebního materiálu čekalo halloweenské téma plné strašidelných slovíček a frází, které si žáci mohli připomenout.

Žáci shlédli dvě výuková videa zachycující tradiční halloweenské oslavy ve Velké Británii a ve Spojených Státech a měli tak možnost srovnat dva různé kulturní přístupy k tomuto svátku. Vzápětí si zahráli halloweenské kvízy v aplikacích Kahoot a Blooket k procvičení slovní zásoby. Pro vítěze byla připravena sladká odměna (treat).

Jednou z nejvíce očekávaných částí hodiny však bylo „Apple bobbing“. Žáci si mohli vyzkoušet tuto velmi oblíbenou aktivitu – lovení jablek ústy z nádoby s vodou bez pomocí rukou. Všichni odvážlivci to ale zvládli s přehledem.

Celá hodina angličtiny byla nejen výuková, ale také zábavná a motivující. Žáci si společně užili oslavu Halloweenu a rozšířili své dovednosti i znalosti v angličtině. Zároveň tato akce přispěla k vytvoření kamarádského a strašidelně veselého prostředí, které si naši žáci určitě zapamatují.

Žáci třídy 2. C opět ukázali, že vzdělání může být zábavou, a že se mohou společně těšit z různých aspektů učení. Halloween v hodině angličtiny byl bezpochyby úspěšným a nezapomenutelným zážitkem pro všechny zúčastněné. Přesvědčte se z fotografií sami!

Bc. et Bc. Eliška Wheeler