Menu

Silový čtyřboj středních škol 

Během měsíce března úspěšně reprezentovali žáci naší školy na soutěžích v silovém čtyřboji. 

Dne 16. března se VPŠ a SPŠ MV v Holešově ujala pořadatelství krajského kola středních škol v silovém čtyřboji. Zároveň proběhla i celostátní soutěž ve stejných disciplínách středních škol, které poskytují obor vzdělání bezpečnostně právní činnost. V obou soutěžích patřili naši žáci mezi nejlepší. 

Tato soutěž byla organizačně velmi náročná, naši pracovníci zajišťovali stanoviště šplh, trojskok snožmo, hod medicinbalem, lehy-sedy v kategorii dívek. Mezi chlapci se soutěžilo v benčpresu, shybech, vznosech a trojskoku snožmo. 

Celkově soutěžilo 58 chlapců a 45 dívek a společně s organizátory a pedagogickým doprovodem se v tělocvičně pohybovalo skoro 130 osob. Velkou pochvalu si zaslouží všichni pořadatelé. Od zahájení v 9.00 do vyhlášení výsledků ve 14 hodin, vše klapalo na jedničku. 

Našim závodníkům se podařilo zvítězit v soutěžích družstev v kategorii dívek i chlapců jak v soutěži škol s bezpečnostně právním oborem, tak i v rámci škol Zlínského kraje. V kategorii jednotlivců navíc zvítězila Radka Janková a Tomáš Skapálek. I další medailová místa obsadili naši zástupci – Klára Vojtěchová, Eliška Skotnicová a Čeněk Čapka. 

Vítězstvím v krajském kole jsme se nominovali na republikové finále všech středních škol, které proběhlo 30.- 31. března v Karviné. V této soutěži nás reprezentovali v kategorii dívek Radka Janková, Eliška Skotnicová, Klára Vojtěchová a Julie Matušková. Děvčata bojovala srdnatě a v konkurenci 14 škol z celé České republiky obsadila výborné 5. místo. V kategorii chlapců soutěžili Tomáš Skapálek, Čeněk Čapka, Filip Nejezchleba a David Jiránek. Přestože hoši podali lepší výkon než v krajském kole, jejich bodové hodnocení stačilo mezi 16 družstvy na 11. místo. 

Všem závodníkům patří poděkování za svědomitou přípravu na soutěže i předvedené výkony a vzornou reprezentaci naší školy. 

kpt. Mgr. Daniel Kolář