Menu

Dárcovství krve

Dne 24. května 2023 se někteří žáci 3. ročníku rozhodli na základě přednášky o této problematice, prakticky vyzkoušet, co obnáší vlastní darování krve. Proto odjeli do zlínské Baťovy nemocnice na transfúzní oddělení darovat krev.

Prvotní nervozita a nejistota záhy opadla, protože školený personál jim vše v klidu a jasně vysvětlil. Po vyplnění dotazníku, seznámení se s poučením, odebrání vzorku krve a pohovoru s lékařkou nastal ten samotný zážitek. Příkladem jim šel také jejich pedagogický doprovod, učitel Oddělení odborné bezpečnostní přípravy
kpt. Antonín Nášel, který je pravidelným dárcem krve. Přátelská atmosféra, vlídné a komunikativní zdravotní sestry podporovaly všechny prvodárce. Odměnou jim byly dobré pocity a drobné upomínkové předměty - kovová kapička krve, vitamíny, stravenky na občerstvení aj.

Musím opět zopakovat a zdůraznit jak je potěšující, že našim žákům není lhostejné zdraví a život ostatních, vítězí u nich pocit pomoci druhému a snaha být prospěšný.

Akce se zúčastnili žáci tříd - 3.A - Lebeda D., Tramplerová K., Slowiaczek J., Suchý J., Těžká T. a 3.C -Sosnovský M., Bednářová C.

kpt. Antonín Nášel