Menu

Pišqworky 2022 – školní kolo

Po dvouleté odmlce zapříčiněné covidovou pandemií se dne 18. října 2022 opět uskutečnilo školní kolo studentské soutěže Pišqworky, do které se tentokrát přihlásilo rekordních 9 pětičlenných týmů z prvních tří ročníků naší školy.
Týmy byly rozlosovány do dvou skupin, ve kterých se střetly systémem „každý s každým“ o dvě postupová místa do semifinále. O tom, že utkání byla náročná, svědčila vyčerpanost aktérů i délka jednotlivých klání. Nakonec do semifinále postoupily ze skupiny A týmy „Timur a jeho parta“, složený ze zástupců tříd 2. A a 2. C a „Picmoši“ ze třídy 3. C. Ze skupiny B postoupily týmy „Příslovce (3. A) a „Lepoši“ (2. D).

Po semifinále měl následovat souboj poražených o 3. místo, ke kterému však nedošlo, protože tým Picmochů souboj skrečoval pro nepřítomnost jednoho svého člena a tak celý turnaj vyvrcholil napínavým finále, do kterého postoupily týmy Příslovce a Lepoši. A protože jejich souboj skončil smírně v poměru 10 : 10, musel o vítězi celého turnaje rozhodnout jeden nadstavbový souboj. V něm se nakonec štěstí přiklonilo na stranu Lepošů, kteří mohli slavnostně zvednout trofej pro vítěze.

Školní soutěž byla zároveň nominační pro oblastní turnaj kroměřížského okresu, který se bude konat dne 10. listopadu 2022 na Obchodní akademii v Kroměříži. Do tohoto turnaje se zaslouženě probojovali oba finalisté.

Gratulujeme a držíme palce!

skupina a

skupina b

SEMIFINÁLE A: Timur a jeho parta – Lepoši 8 : 12

SEMIFINÁLE B: Příslovce – Picmoši 18 : 2

O 3. MÍSTO: Timur a jeho parta – Picmoši 20 : 0    (Picmoši – skreč)

FINÁLE: Příslovce – Lepoši 10 : 11

POŘADÍ:

1. MÍSTO: LEPOŠI

2. MÍSTO: PŘÍSLOVCE

3. MÍSTO: TIMUR A JEHO PARTA

4. MÍSTO: PICMOŠI

kpt. Mgr. Martin Chuděj