Menu

Máme mistry světa!!!

Během podzimních měsíců úspěšně soutěžili žáci naší školy na vrcholných soutěžích v benčpresu-tlaku na lavici a své tažení korunovali až na mistrovství světa světovými tituly. Pojďme ale popořádku. V září proběhlo mistrovství České republiky v benčpresu v Trutnově, kde SKP Holešov a naši školu reprezentovali žáci Šimon Vacek, Oldřich Vohnout, Tadeáš Zapletal (všichni 2. A), Marek Kratochvíl, Filip Losert (oba 4. D) a Filip Prchal (4. B). Svou poctivou přípravu všichni zúročili ve výborné výsledky a kromě Šimona Vacka všichni získali titul mistra ČR ve své váhové a věkové kategorii.

V absolutním hodnocení všech dorostenců bez rozdílu váhy se v přepočtu na body nejlépe umístil Marek Kratochvíl na 2. místě a Filip Prchal na 4. místě. Svými výkony si tito borci zajistili start na říjnovém mistrovství světa.

Poslední říjnový týden proběhlo toto mistrovství světa v silovém trojboji, dřepu, mrtvém tahu a -benčpresu federace GPC v polské Lodži. Pod hlavičkou Sportovního klubu policie Holešov a české reprezentace se této akce zúčastnili kromě uvedených dvou závodníků ještě naši letošní jarní maturanti Iveta Mikesková a Petr Bartošík (oba z bývalé 4. A). Všichni soutěžili v disciplíně  benčpres. Po náročné tréninkově přípravě jsme měli dobré vyhlídky na solidní umístění, protože všichni měli zkušenost již z loňského mistrovství Evropy, kde nám zacinkalo několik medailí.

Odjezd do Polska byl naplánován na pátek 22. 10., po příjezdu proběhlo vážení a prohlídka závodiště. Poté jsme již netrpělivě očekávali sobotní start soutěže. Nejdříve soutěžily dívky a ženy a k překvapení všech se hned při startu první soutěžní skupiny stala mistryní světa Iveta Mikesková v kategorii dorostenek do 60 kg výkonem 60 kg. Tento úspěch nabudil ostatní závodníky a titul mistra světa získal mezi dorostenci v kategorii do 67,5 kg Marek Kratochvíl výkonem 125 kg, dále mezi juniory zvítězil v kategorii do 82,5 Petr Bartošík výkonem 152,5 kg a stříbrnou medaili získal v dorostenecké kategorii ve váze do 60 kg výkonem 105 kg Filip Prchal.

Úspěšně si vedli naši závodníci i v celkovém hodnocení bez rozdílu vah - druhé místo mezi všemi dorostenkami obsadila Iveta Mikesková a stejné umístění mezi všemi dorostenci vybojoval po přepočtu na body i Marek Kratochvíl. Oba dva si odvezli z polské Lodže krásné ceny za umístění v absolutním pořadí. Iveta Mikesková navíc soutěžila i v disciplíně mrtvý tah, kde obsadila ve své kategorii do 60 kg výkonem 95 kg 3. místo a získala bronzovou medaili.

V Polsku v dresu SKP Holešov navíc soutěžili další závodníci, kteří nejsou žáky naší školy, ale trénují v prostorách posilovny školy a vedli si také výborně - v disciplíně dřep se stal mistrem světa v kategorii dorostenců do 100 kg Jan Kolář, který výkonem 210 kg překonal český rekord, další titul mistryně světa získala mezi dorostenkami Pavlína Šedá ve dřepu výkonem 107,5 kg v kategorii do 82,5 kg a navíc přidala stříbrnou medaili za soutěž v celém silovém trojboji.

Všem úspěšným reprezentantům patří dík za super výsledky a stejně tak realizačnímu týmu trenérů ve složení Vladislav Doležel a Daniel Kolář.