Menu

Návštěva u profesionálních hasičů Holešov 

Dne 27. 1. 2023 Oddělení odborné bezpečnostní přípravy VPŠ a SPŠ MV v Holešově navštívilo stanici Hasičského záchranného sboru v Holešově. Stanice je poměrně nová, postavena před dvěma lety. Viděli jsme vybavení a techniku sboru včetně vybavení hasičských aut.

Hasiči slouží v režimu 24 hodin služba a dva dny volno. Na jedné směně je přítomno 6 až 8 mužů. Ve výjezdu jsou vždy dva řidiči. Na zásah musí osádka vyjet do dvou minut!

Jedenkrát za rok musí prokázat místní znalost svého služebního obvodu, základy lezectví a uspět při zdravotní prohlídce. Samozřejmostí jsou i fyzické testy, které obnáší běh na 2km nebo plavání na 200m, kliky a sedy-lehy.

Nástupní kurzy nováčků trvají tři měsíce a probíhají ve školicích střediscích ve Frýdku-Místku a v Brně. Každý uchazeč absolvuje přijímací řízení – psychologické vyšetření, fyzické testy a vyšetření zdravotní způsobilosti.

Pro zvýšení atraktivity tohoto povolání pořádá Hasičský záchranný sbor Holešov Den otevřených dveří.

Práce hasičů je náročná a vysilující. Velmi často se ocitají v situacích ohrožujících jejich zdraví i životy. Poděkování patří také Sboru dobrovolných hasičům, bez jejichž podpory by se profesionálové neobešli.

Za OOBP kpt. Mgr. Daša Hladíková