Menu

Europa Secura

Dne 27. 5. 2019 se ve Zlíne v budově Technologického a inovačního centra uskutečnilo krajské kolo soutěže Europa Secura.

Tato soutěž je pro studenty středních škol o bezpečnosti, Evropské unii a NATO. Akce je organizována Institutem pro evropskou politiku EUROPEUM ve spolupráci s Ministerstvem obrany, Armádou České republiky, Zastoupením Evropské komise v ČR a sítí Eurocenter Úřadu vlády, s podporou Ministerstva zahraničních věcí České republiky a Hanns-Seidel-Stiftung.

Za naši školu se soutěže zúčastnili tito žáci: Hana Raclová (2.B) v roli kapitánky týmu, dále Barbora Kolářová (2.B) a David Štipčák (2.D). Studenti nejprve absolvovali školní kolo soutěže, spočívající ve znalostním online testu a následném vypracování bezpečnostní analýzy na zadané téma v rozsahu deseti stran.

Jejich práce na téma Severní Korea – KLDR se setkala s úspěchem a náš tým tak postoupil do výše zmíněného krajského kola. I zde si naši žáci vedli velmi dobře, svoji práci obhájili a získali tak první místo a postup do celostátního kola, které se uskuteční ve dnech 10. – 14. června 2019 ve Vojenském výcvikovém prostoru Brdy.

Našim úspěšným soutěžícím k postupu a prvnímu místu gratulujeme a přejeme jim hodně úspěchů v celostátním kole.

Mgr. Jan Hazdira