Menu

Maturitní ples 

Dne 31. března se uskutečnil v prostorech nádherného holešovského zámku maturitní ples čtvrtého ročníku střední policejní školy.

První hosté se začali scházet již velmi brzy, takže netrvalo dlouho a sály zaplnily. Všichni byli velmi nedočkaví začátku akce. Samotný maturitní ples byl zahájen slavnostním projevem pana ředitele plk. PhDr. PaedDr. Pavla Nováka, MBA, který uvítal všechny přítomné a samotný večírek prohlásil za zahájený. Bezprostředně po uvítacích slovech se hlavní sál naplnil žáky čtvrtého ročníku, kteří si pro hosty připravili taneční vystoupení. Dívky zahalené do bílých šatů a pečlivě ustrojení chlapci všem přítomným představili perfektně nacvičený tanec, který nejednomu vzal dech.

Hlavní bod večera maturitního plesu bylo určitě šerpování žáků čtvrtého ročníku. Postupně byly představeny všechny třídy, které pan ředitel ošerpoval a popřál každému mnoho štěstí nejen u maturity, ale také do života po střední škole, která je pouze prvním milníkem v našich životech. Teď už je to všechno na nás. V rámci šerpování žáci předali jako poděkování věcné dary pro třídní učitele a každá třída absolvovala společnou fotografii. Šerpování nechyběla hudba, smích ani dojemné slzy z řad hostů. Tímto byla naše cesta maturantů k maturitě oficiálně zahájena.

Po slavnostním uvedení maturantů, následovalo představení kapely a parket se uvolnil pro vášnivé tanečníky a milovníky hudby. K dispozici byla také nabídka nejen nápojů, ale zejména lahodného občerstvení v podobě sladkého i slaného pokušení. Nejvíce pozornosti poutala tombola, do které si v průběhu večera mohl kdokoliv koupit los. Od 23:00 hodin si pak šťastlivci v podobě výherců mohli odnést cenné dary. Slosování do velké tomboly však proběhlo později toho večera. Večer nám dále zpříjemnilo taneční vystoupení 4. D, které bylo velmi zábavné. Následovala laserová show, kterou doprovázela leckdy i otevřená ústa údivem a nadšením přihlížejících. V průběhu celého večera se mohli zájemci nechat vyfotografovat ve foto koutku umístěného v tanečním klubu Drive. Ani ten neminula spousta zájemců.

Maturitní ples byl velice vydařený a dlouho trvající přípravy, které jej předcházely, povýšily obyčejný maturitní večírek na honosnou událost mající vysokou úroveň. Až je vlastně škoda, že taková sláva se koná v našich životech pouze jednou jedinkrát.

Zpracovala Růžena Dydjaková žákyně 4. C