Menu

Office Arena 2022 - 1. a 3. místo v krajském kole a účast ve finále 

Naše škola se letos již podruhé zúčastnila 11. ročníku soutěže Office Arena 2022. Ta ověřuje znalosti a dovednosti z Office aplikací. Skládá se ze školního, krajského a celostátního kola a letos se do ní zapojilo celkem 4009 studentů z 95 škol ČR.

Školní kolo spočívalo ve vypracování velmi náročného online testu ve webovém prostředí. Jeho hlavními tématy byla znalost prostředí a práce s kancelářskými aplikacemi, především využití programů Word, Excel, PowerPoint, OneNote a obecných otázek týkajících se informačních technologií. Školního kola se z naší školy zúčastnilo celkem 230 žáků z prvního až třetího ročníku.

Do krajského kola soutěže Office Arena byli z naší školy nominováni tři studenti - Anna Krátká (2.D), František Ryzner (3.B) a Petr Ulčák (3.C). Nejlépe se umístil František Ryzner, který zvítězil v krajském kole, a Anna Krátká, která obsadila třetí místo. Oba postoupili ze Zlínského kraje do celostátního kola.

Stál před nimi nelehký úkol. Museli vytvořit komplexní krajský projekt, jehož předmětem bylo vytvoření návrhu (proměny), zlepšení podoby či fungování školní studovny, která byla otevřena při příležitosti 30 let připojení České republiky k internetu. Celý návrh museli velmi pečlivě připravit, vytvořit shrnující text a grafický návrh v aplikaci Word, finanční rozpočet v aplikaci Excel a krátkou prezentaci v aplikaci PowerPoint. Odborná porota jistě ocenila velmi kvalitní úroveň zpracování a celkový estetický dojem.

Ve finále, které proběhlo 10. května 2022 v prostorách firmy Microsoft, s. r. o. formou obhajoby soutěžní prezentace, se sešlo 15 nejlepších žáků z celé republiky. Naši soutěžící vytvořili k původnímu projektu navíc webové stránky, databázi, virtuální videoprojekci, online dotazníky, plakáty a QR kódy. Finále, ve kterém si oba naši studenti vedli výborně, ověřovalo schopnost prezentovat soutěžní projekt a reagovat na dotazy poroty. I když se naši žáci neumístili na medailových pozicích, klání si jistě užili.

Soutěžícím gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci Vyšší policejní školy a Střední policejní školy v Holešově.

Mgr. Josef Chmelař
učitel OVVP