Menu

Grand Prix ve střelbě

Dne 15. března 2018 proběhla střelecká soutěž Grand Prix ve střelbě z velkorážné pistole, kterou pořádala Střední škola Trivis Jihlava.

Naši školu reprezentovali ve smíšeném tříčlenném družstvu vybraní nejlepší střelci ze čtvrtého ročníku a to Klimentová Hanka (4.B), Palla Tomáš (4.A) a Urbánek Adam (4.C).

První střelecká disciplína nebyla vůbec jednoduchá, neboť se střílelo jednoruč silnou rukou na vzdálenost 15m. Druhá disciplína byla zaměřena na střelbu za krytem, držení zbraně obouruč a na vzdálenost opět 15m. Po vylosování pořadí jsme měli možnost střílet jako první, což se nám vyplatilo, neboť nervozita při střelbě nebyla vůbec na střelcích znát. První jsme začali a to prvenství jsme si udrželi až dokonce.

V celkovém hodnocení tříčlenných družstev jsme se umístili na 1. místě. V jednotlivcích v kategorii dívek obsadila Klimentová Hanka 1. místo. V kategorii chlapců obsadil 2. místo Palla Tomáš. Poslední prvenství v celkovém součtu nejvíce dosažených bodů a nejlepším střelcem celé soutěže se stala Klimentová Hanka.

Konkurence byla velká, střelecké soutěže se zúčastnilo 13 družstev z různých škol s oborem vzdělání bezpečnostně právní činnost.

Celému družstvu děkuji za reprezentaci naší školy.

 

kpt. Mgr. Petr Lysko