Menu

Exkurze do Velké Británie

 

Ve dnech 26. 4. až 1. 5.  tohoto roku se vybraní žáci naší školy zúčastnili poznávacího zájezdu do Velké Británie. Cestovali jsme přes Česko, Německo, Belgii, Francii, a nakonec Eurotunelem do Anglie. Do Spojeného království jsme přijeli v sobotu v ranních hodinách, prohlédli jsme si nejznámější památky Londýna, jako např. Tower Bridge, Tower of London, dále pak observatoř v Greenwich s nultým poledníkem, projeli jsme se lodí po Temži a také na vyhlídkovém obřím ruském kole London Eye. Ve večerních hodinách jsme se pak ubytovali v hostitelských rodinách, kde jsme vždy čerpali síly do dalších dnů.

V neděli jsme navštívili Oxford a jeho slavnou univerzitu, Christ Church College a při zpáteční cestě městečko Windsor s královským hradem.  V pondělí jsme si udělali výlet k útesům Beachy Head a do přímořského letoviska Brighton s jeho slavným Brighton Pier (Brightonským molem) a Royal Pavilion (královským letohrádkem v orientálním stylu).

Ve středu nás opět čekal Londýn. Viděli jsme Houses of Parliament, Big Ben, Westminsterské opatství, Trafalgarské náměstí, Buckinghamský palác, China Town, Muzeum Madame Tussaud a nakonec jsme si mohli nakoupit nějaké suvenýry na Oxford Street

Poté jsme již nastoupili do autobusu a vydali se na dlouhou cestu domů. Myslím si, že jsme si všichni tento zájezd náležitě užili, a že na něj budeme ještě dlouho a rádi vzpomínat.

 

Daniela Stuchlíková, 2.B