Menu

Okresní kolo Soutěže v anglickém jazyce 

Ve středu 1. března se sešlo devět reprezentantů středních škol kroměřížského okresu na Obchodní akademii v Kroměříži s jasným cílem - vyhrát okresní kolo Soutěže v anglickém jazyce.

Účastníky tohoto klání čekala nejprve písemná část - test na úrovni C1, zaměřený na gramatiku, poslech a porozumění textu, a poté část ústní – konverzační. Úkolem soutěžících bylo pohovořit na téma, které si vylosovali, a také zodpovědět mnohdy záludné otázky pětičlenné poroty. 

Roman Čermák (3. D) si vylosoval téma Škola, vzdělávání a jak je důležité učit se anglicky. Z Romanova výkonu, který v této části soutěže předvedl, bylo zřejmé, že je mu toto téma blízké a nepůsobí mu žádné problémy o něm smysluplně hovořit. 

Avšak nejen jeho povídání bylo velmi zajímavé a sofistikované, skvělé byly i Romanovy výsledky z testu. Díky výborným výkonům v obou částech soutěže obsadil v silné konkurenci nádherné 2. místo. 

Výkony všech soutěžících byly vynikající, ale jen the best of the best postupují do krajského kola, které se bude konat 20. dubna 2023 ve Slavičíně. Roman postupuje z 2. místa spolu s výhercem okresního kola Jakubem Kovaříkem z Tauferovy střední odborné školy veterinární Kroměříž

Romane, velká gratulace a díky za vzornou reprezentaci naší školy.

Hodně štěstí v krajském kole! 

Mgr. Zuzana Dvořáková
Mgr. Petra Chudárková