Menu

Sportovní třída 2022

S koncem školního roku uspořádalo Oddělení odborné bezpečnostní přípravy stejně jako předešlé roky pro žáky střední policejní školy akci “Sportovní třída 2022”. Ve dvou dnech, tedy 28. a 29. června, se zástupci každé třídy v průřezu všemi ročníky utkali v šesti disciplínách, a navázali tak na dvě soutěže absolvované 14. - 16. června v kojetínské loděnici (viz článek ze 17. 6. 2022 Policejní škola v loděnici).

Úterý bylo věnováno běhu na 1000 metrů, šplhu, překážkové dráze a hodu břemenem. Již po těchto disciplínách se ukázala dominance třídy 2.C, která obhajovala vítězství z loňského roku, kdy byla nejlepší v rámci prvního i druhého ročníku. Velkou chuť získat hezké umístění měli však také sportovci z 3.D, 3.B (vítěz za druhý ročník z loňského roku) a 1.C.

Před započetím druhého soutěžního dne neměla žádná ze zúčastněných tříd nic jistého. Kapitáni třídních týmů museli při volbě strategie a motivaci spolužáků ke kvalitním výsledkům ve štafetovém běhu se zátěží a v přetahování lanem i vzhledem k panujícímu velmi teplému počasí vyvinout nemalé úsilí. Středeční soutěže tak ještě více prověřily soudržnost kolektivů, schopnost koncentrace i pohybové schopnosti a fyzickou zdatnost každého člena týmu.

Po náročném dopoledni vyhlásil vedoucí organizačního týmu při slavnostním nástupu všech sportovců za účasti ředitele školy vrchního rady plk. PhDr. PaedDr. Pavla Nováka, MBA následující pořadí:

1. místo – 2.C

4. místo – 3.B

7. místo – 2.D

10. místo – 3.C

2. místo – 3.D

5. místo – 1.D

8. místo – 2.B

11. místo – 1.A

3. místo – 1.C

6. místo – 2.A

9. místo – 1.B

12. místo – 3.A

Členové třídních družstev umístěných na prvních třech příčkách obdrželi medaile a poháry. Současně získaly oceněné třídy také diplomy za nejlepší umístění v rámci svého ročníku a kolektivu 2.C byl navíc propůjčen putovní pohár „Sportovní třídy roku“.

Přestože oceněny byly pouze první tři týmy pořadí, předvedli v náročných podmínkách horkého dne všichni sportovci skvělé výkony, podporovali se navzájem, vytvořili krásnou atmosféru a odcházeli s vědomím, že bojovat za společnou věc v rámci týmu přináší každému z nich ještě větší radost z dobrého výsledku, než když usilují o výsledek jen pro sebe samotné.

realizační tým