Menu

Jazyková stáž v Německu 

Ve dnech 4. 11. 2019 až 8. 11. 2019 jsme navštívili Policejní školu ve městě Sulzbach-Rosenberg v Německu.  Cesta tam sice trvala 6 hodin, ale zpříjemnili jsme si ji několika zastávkami jak na území naší republiky, tak na území Německa. Dorazili jsem v pondělí okolo poledne. V Německu se nás velmi ochotně ujali a věnovali se nám až do našeho odjezdu.

Hned v pondělí nám ukázali školu, která byla velmi dobře vybavena. V úterý nás seznámili s průběhem výuky práva, kriminalistiky a angličtiny. Odpoledne jsme navštívili policejní stanici v Ambergu a byli provedeni historickým centrem města. Ve středu dopoledne proběhl výlet do německého koncentračního tábora Flossenbürg. Byla to velmi mrazivá záležitost. Nezdrželi jsme se příliš dlouho, jelikož nás odpoledne čekala návštěva menší policejní školy v Nabburgu. Zde pro nás měli velmi dobře připravený program. Sledovali jsme, jak probíhají modelové situace, kdy se policisté cvičí pro případ aktivního střelce (AMOK), nebo jak probíhá zadržení řidiče pod vlivem alkoholu. Ve čtvrtek dopoledne, po účasti ve výuce, jsme dostali možnosti vyzkoušet si simulátor řízení, což bylo skvělé. Poté jsme navštívili Společné česko-německé centrum policie ve Schwandorfu. Pátek byl den odjezdu, to nám ale nezabránilo se ještě jednou zúčastnit výuky. A nakonec  jsme se prakticky účastnili hodin tělesné přípravy. Bylo to skvělé zakončení týdne.

S blížícím se polednem jsme se se všemi rozloučili, poděkovali za jejich ochotu, rozdali malé typicky české dary, sbalili si věci a chystali se k odjezdu.  Po návratu domů jsme sice byli unavení, ale plni neopakovatelných zážitků z této skvělé cesty.

Lucie Podivínová, 3.C