Menu

Pišqworky 2023 – oblastní a krajské kolo

Po doslova fenomenálním úspěchu našich dvou zástupců – týmů Bestie a Předložky v oblastním kole konaném 8. 11. 2023 tradičně na Obchodní akademii v Kroměříži, kdy po drtivých vítězstvích v základní skupině a semifinále stanuli proti sobě ve finále, aby opět zvítězily Bestie (viz https://pisqworky.cz/reporty/3124-bestie-z-policejni-skoly-ukradly-vitezstvi-v-kromerizi), zabojovali naši borci v krajském kole a ani tady nezklamali.

Krajský turnaj se konal 21. 11. 2023 na Gymnáziu Lesní čtvrt ve Zlíně a naši školu reprezentovaly oba týmy: Bestie (M. Jelínek, J. Králík, O. Zavřel, M. Čulík a D. Berger – všichni z 3. D) a Předložky (S. Endlicherová, K. Hausmatzová, J. Slowiaczek, M. Kolínský a M. Vykydal – všichni ze 4. A). Turnaje se zúčastnilo celkem 12 týmů a konkurence zde byla, jako každý rok, na velmi vysoké úrovni.

Hrálo se ve dvou skupinách, ze kterých první čtyři postoupili do čtvrtfinále a naši byli mezi nimi (viz tabulky a pavouk), čímž si splnili svůj vlastní výkonnostní cíl! Čtvrtfinále sice bylo stopkou pro oba naše týmy, ale z bojů odcházely se vztyčenou hlavou po urputných bojích se soupeři, kteří byli opravdu nad jejich síly, a tak se vysněný postup do celostátního Grandfinále zatím odkládá.

Medaile si rozdělili zástupci gymnázií ze Vsetína a Valašských Klobouků (viz https://pisqworky.cz/reporty/3202-mgszsvoszv-opet-vybojovali-postup-do-grandfinale), kterým tímto gratulujeme a našim hrdinům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a těšíme se na příští ročník této populární soutěže.

kpt. Mgr. Martin Chuděj
učitel OVVP