Menu

Úspěšná reprezentace VPŠ a SPŠ MV Holešov ve florbalu

 

Zasloužená pochvala patří žákyním naší školy, které se už více jak deset let scházejí každé pondělí trénovat florbal. Přestože se každým rokem odchodem maturantek mění sestava družstva, výkonnost hráček neustále roste.

Letošní florbalová sezona 2018/19 byla nejúspěšnější v historii naší školy. Dívky hrály dvě soutěže a v obou dosáhly výborných výsledků. Zvítězily v okresních i krajských kolech a postoupily do kvalifikace o republikové finále v Jeseníku a do národního finále v Brně.

  1. Soutěž pořádaná ASŠK pro střední školy a odpovídající ročníky víceletých gymnázií (roč. nar. 2003 – 1999)
  • 5.12. 2018   Holešov - 1. místo okresní kolo
  • 19.2. 2019   Uherský Brod - 1. místo  krajské kolo
  • 28.3. 2019   Jeseník - 3. místo  kvalifikace o RF

Do kvalifikace o republikové finále postoupila vítězná družstva krajských kol Zlínského, Moravskoslezského a Olomouckého kraje. Za zmínku stojí zápas, kdy naše hráčky nastoupily proti družstvu dívek Gymnázia Čajkovského Olomouc, které mělo v sestavě několik ligových hráček. Výsledek 2:4 proti těmto kvalitním hráčkám je vynikající.

  1. KB FLORBAL CHALLENGE je soutěž probíhající od října do dubna, má republikový charakter, je zaměřena na hráčky a hráče všech typů středních škol, odborných učilišť a gymnázií. (roč. nar. 2003 – 2001)
  • 12.11. 2018 Otrokovice - 1. místo, okresní kolo
  • 21.1. 2019   Otrokovice - 1. místo, krajské kolo
  • 21.3. 2019   Brno - 5. místo, národní finále - východ

Do národního finále postoupilo osm školních týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Soutěž byla velmi vyrovnaná, neboť do ní již nemohlo nastoupit tolik ligových hráček, protože účastnit se mohly jen žákyně prvního, druhého, případně třetího ročníku, které splnily podmínku roč. nar. 2001. Naše hráčky bojovaly s velkým nasazením a medailovou pozici by si určitě zasloužily. Mít trochu sportovního štěstí, bylo vše jinak. Během turnaje hrály „Holky z policejní“ s vítězným týmem VOŠZ Brno 2:3, se stříbrným gymnáziem Jičín 2:2 a bronzovým týmem SOŠOS Jihlava zvítězily 4:3.

Naši školu v těchto soutěžích reprezentovaly:

1.A      Blanařová Adéla, Doleželová Renata, Hověžáková Šarlota, Kovaříková Justýna, Janíková Denisa
1.B      Kuchařová Agáta, Páclová Valentýna
1.C      Richtárechová Lucie, Volková Jana
1.D      Langhammerová Nikol
2.B      Petrková Eliška
2.C      Podivínová Lucie, Sedláková Viktorie, Skalská Tereza
2.D      Kynčlová Veronika
3.A      Zámorská Kateřina
4.C      Pfefferová Kamila

 

Mgr. Petra Podvalová
vychovatelka