Menu

Sportovní třída roku 2023

Poslední dva dny před předáním vysvědčení byly jako každý rok ve znamení sportovních soubojů tříd. Jednalo se o vyvrcholení snažení, které pohánělo studenty 1. – 3. ročníku za nejlepším možným umístěním již od ledna, kdy se utkali v plavání. Absolvování dalších disciplín v průběhu června již sice naznačovalo favority letošního klání, ale disciplíny těchto dvou dní přece jen trochu zamíchaly kartami.

28.6. čekal na žáky běh na 1 km, který letos suverénně ovládly třídy prvních ročníků, překážková dráha a hod břemenem. Den provázela soutěživá atmosféra, kdy každý jeden člen týmu chtěl své třídě prospět na maximum jak výkony, tak i povzbuzováním, které se areálem VPŠ a SPŠ MV v Holešově neslo dodaleka.

Druhý den probíhal ve stejném duchu. 250m běh s pneumatikami a přetahování lanem si vyžádaly veškerou motivaci i zbytky sil. U běhu rozhodovaly vteřiny a rychlost předání břemen. Přetahování lanem o nejlepší umístění se nakonec stalo soubojem tříd „C“ všech zúčastněných ročníků.

V poledne 29. 6. byly již všechny výsledky známy, pořadí tříd určeno. K celkovému 1. místu a putovnímu poháru se probojovala třída 2. B, následována týmem 3. C. Bronz si odnesli žáci 2. C.

Nutno podotknout, že i když „bednu“ mohou obsadit pouze tři týmy, tím pravým vítězstvím je, že tak velké množství lidí bylo ochotno podporovat se navzájem. Pro své třídy s obrovským nasazením bojovat a vytvořit tak úžasnou atmosféru, na kterou budou moci soutěžící, diváci i organizátoři ještě dlouho vzpomínat.

Děkujeme tedy členům realizačního týmu za možnost uskutečnění takové akce i třídním učitelům a dalším přihlížejícím za jednoznačnou podporu.

Lucie Nedbalová, 2.C