Menu

Soutěž ve střelbě

Ve středu 11. října 2023 uspořádalo oddělení odborné bezpečnostní přípravy pro žáky 4. ročníku střední policejní školy soutěž ve střelbě z malorážkových zbraní, jako pomyslnou tečku za vyučováním sportovní střelby z tohoto druhu zbraně v hodinách střelecké přípravy v uplynulém školním roce. Této zájmové akce se zúčastnila čtyři pětičlenná družstva reprezentující jednotlivé třídy ročníku ve dvou střeleckých disciplínách. První byla mířená střelba z malorážky 3 + 5 ran vstoje na 20 metrů a druhá střelba z malorážkové samonabíjecí pistole CZ 75 Kadet 3 + 5 ran vstoje obouruč na 15 metrů. Každý zásah terče byl hodnocen body, jejichž celkový součet stanovil v závěru soutěže pořadí jednotlivců a družstev. Novinkou letošní soutěže bylo hodnocení terče součtem pěti nejlepších zásahů z osmi, tedy i včetně tří ran nástřelu. Žáci svými výbornými výsledky v terčích a bezpečným ovládáním zbraní dokázali svým učitelům, že vyučování střelecké přípravy ve třetím ročníku zvládli na jedničku.    

V soutěži jednotlivců se na prvním místě umístil žák 4. D Ondřej Kužma nástřelem 87 bodů, na druhém místě s 86 body žák 4. D Kevin Penxa a na třetím místě s 85 body žákyně 4. B Marie Adámková.

V soutěži družstev bylo na prvním místě vyhodnoceno družstvo 4. D (392 bodů) ve složení Kevin Penxa, Lukáš Svoboda, Ondřej Kužma, Julie Matušková a Veronika Vlachová. Na druhém místě se umístilo družstvo 4. B (385 bodů) s Marií Adámkovou, Anetou Šilberskou, Tomášem Tesařem, Patrikem Janošem a Kateřinou Sejákovou. Třetí v pořadí skončilo družstvo 4. A (384 body) s Michaelou Gromusovou, Danielem Hrazdilem, Anetou Vidlákovou, Martinem Kolínským a Tadeášem Zapletalem.

Soutěž byla ukončena vyhlášením vítězů a předáním věcných cen nejlepším střelcům.

Za bezpečnost soutěžících, organizaci soutěže a bezchybné hodnocení výsledků  si zaslouží poděkování rozhodčí, kterými se na dobu soutěže stali učitelé střelecké přípravy.

plk. Petr Repka