Menu

Úspěšní siláci naší školy 

Konec měsíce března a začátek dubna byl pro naše reprezentanty v silových sportech hodně nabitý. V Kroměříži 29. března proběhlo krajské kolo ve šplhu, v naší škole jsme 31. března pořádali celostátní soutěž bezpečnostních škol v silovém čtyřboji společně s krajským kolem SŠ a 7. -8. dubna jsme se zúčastnili mistrovství ČR středních škol v silovém čtyřboji v Karviné.

Ve všech soutěžích jsme úspěšně reprezentovali naši školu a odvezli si řadu medailí. V krajském kole ve šplhu se družstva “A“ dívek i chlapců umístila shodně na 2. místě, Marek Kratochvíl ze 4. D obsadil v soutěži jednotlivců také druhé místo. Naši školu reprezentovali M. Kratochvíl, Dan Lebeda (2. A), Tomáš Skapálek (3. B), Filip Malý (1. A) a Klára Vojtěchová (1. A), Jana Nedbalová (1. C), Linda Malčoková, Eliška Verlíková (obě 1. B).

Celostátní soutěž bezpečnostních škol společně s krajským kolem Zlínského kraje SŠ v silovém čtyřboji byla velmi náročná akce. Celkově se soutěže zúčastnilo 47 dívek a 53 chlapců a společně s organizátory a pedagogickým doprovodem se v tělocvičně pohybovalo okolo 130 osob. Určitě si zaslouží pochvalu všichni pořadatelé, protože od zahájení v 9.00 do vyhlášení výsledků ve 14 hodin klapalo vše na jedničku. I v hodnocení obou těchto soutěží si naši žáci vedli výtečně – podařilo se nám zvítězit v soutěži družstev v kategorii dívek i v kategorii chlapců a to jak v hodnocení bezpečnostních škol, tak i v rámci škol Zlínského kraje. Navíc Marek Kratochvíl zvítězil i v soutěži jednotlivců. Vítězná družstva soutěžila ve složení Marek Kratochvíl, Filip Prchal (4. B), Tomáš Skapálek, Jiří Patočka (2. B) a dívky Klára Vojtěchová, Eliška Skotnicová (3. D), Julie Matušková (2. D) a Radka Janková (2. C), která zvítězila v rámci škol Zlínského kraje mezi dívkami.

Vítězstvím v krajském kole jsme se nominovali na celostátní kolo, které proběhlo o týden později 7. -8. dubna v Karviné. A i tam jsme byli úspěšní – chlapci obsadili výborné 3. místo v družstvech, v hodnocení jednotlivých disciplín zvítězil David Jiránek v trojskoku snožmo a získal zlatou medaili! Děvčata obsadila pěkné 6. místo. Celkově se mistrovství zúčastnilo 16 dívčích a 14 chlapeckých družstev z celé České republiky. Na této nejvyšší soutěži v rámci republiky nás reprezentovali v družstvu chlapců již zkušení borci M. Kratochvíl, T. Skapálek, F. Prchal a nováček David Jiránek (1. B), mezi děvčaty závodila E. Skotnicová, K. Vojtěchová, J. Matušková a R. Janková. 

kpt. Mgr. Daniel Kolář