Menu

Máš na to

Dne 19.6.2026 se uskutečnilo ve Zlíně krajské kolo soutěže „Máš na to“ pro žáky středních škol. Soutěž se uskutečnila pod záštitou Krajského ředitelství Policie ČR Zlínského kraje a proběhla v hale a přilehlém sportovním areálu Gymnázia a jazykové školy ve Zlíně.

Jednotlivá tříčlenná družstva, vždy 1 dívka a 2 chlapci, změřila své síly již tradičně v disciplínách policejních testů (kliky, člunkový běh, celostně motorický test a běh 1000m). Tentokrát nebyla součástí soutěže žádná doplňková disciplína.

Žáci naší školy obsadili v kategorii družstev v celkovém pořadí první i druhé místo mezi třinácti zúčastněnými týmy a tuto soutěž jednoznačně výsledkově ovládli. V kategorii jednotlivců dívek obsadila Anna Dohnalová první místo. V kategorii chlapců obsadil Ondřej Martinček první místo, se shodným počtem bodů obsadili druhé místo Tomáš Fryčák a Matěj Gezo a na třetím místě skončil Martin Kočí.

Obě družstva se tímto kvalifikovala do finále této soutěže, které se uskuteční v Praze 24.9.2026.

Mimo certifikátů o splněných policejních testech si žáci odnesli i krásné a hodnotné ceny.

Obě družstva se v dřívějším termínu zúčastnila v nezměněné sestavě stejné soutěže i v Hranicích v kategorii bezpečnostně právních škol a to 7.5.2026. Zde jsme již tradičním účastníkem a i letos jsme nedali soupeřům šanci a obsadili první a druhé místo.

Žákům bych velmi rád poděkoval za vzornou reprezentaci školy. Blahopřeji!!!

Naši školu reprezentovali:

3.A – Anna Dohnalová, Klára Rajnochová, Martin Kočí
3.B – Ondřej Martinček, Tomáš Fryčák, Matěj Gezo

kpt. Mgr. Petr Pruš
Oddělení odborné bezpečnostní přípravy