Menu

Policisté z VPŠ a SPŠ MV v Holešově pomáhají Zlínskému kraji

Z důvodu důležitého zájmu služby, souvisejícím s vyhlášením nouzového stavu v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, byli někteří policisté z VPŠ a SPŠ MV v Holešově převeleni do nepřetržitého nebo vícesměnného režimu služby s místem výkonu služby ve Zlínském kraji. Policisté byli rozmístěni na územní odbory ve Zlíně, Kroměříži a Uherském Hradišti. Práce na obvodním oddělení obecně patří k těm nejnáročnějším a nejsložitějším vůbec a představuje tak základní pilíř práce příslušníků Policie ČR.

Jelikož jsem řadu let působil u cizinecké policie, s některými činnostmi policistů pracujících na obvodních odděleních se střetávám poprvé. Je až s podivem, že i nyní v době zákazů, omezení a celorepublikových restrikcí mají lidé náladu na porušování zákonných předpisů a veřejného pořádku. Téměř denně řešíme sousedské spory, domácí násilí, přestupky v dopravě a porušování povinností souvisejících s nouzovým stavem vyhlášeným Vládou ČR.

Touto cestou bych chtěl také zmínit jeden příběh. Ve chvíli, kdy začalo být jasné, že jedinou možností, jak zabránit šíření Covid-19, je povinné nošení roušek na veřejnosti, nastal pro spoustu obcí problém, jak zajistit roušky pro místní občany. Tentýž problém řešila i obec Modrá na Uherskohradišťsku. Neskutečně mě potěšil přístup místních žen a dívek, které samy ochotně roušky začaly zdarma vyrábět. Po ušití téměř dvou stovek kusů roušek pro místní občany začala děvčata pomáhat místním sociálním ústavům a také členům IZS. Proto pro mne byla čest odevzdat sedmdesát kusů ušitých roušek do rukou zástupce Obvodního oddělení PČR v Uherském Hradišti k dalšímu využití pro nás policisty, kteří jsme v tu chvíli byli v „první linii“.

kpt. Ing. Bc. et Bc. Jan Veselý
Oddělení policejních činností

Kromě kpt. Ing. Bc. et Bc. Jana Veselého jsou na územních odborech vysláni:

pplk. PaedDr. Mgr. Entr Miroslav, kpt. Mgr. Bc. Novosád Petr, kpt. Mgr. Kolomazník Miroslav, kpt. Bc. Bačo Radomír, kpt. Mgr. Bc. Zelík Michal, kpt. Mgr. Poznar Pavel, kpt. Mgr. Pospíšilík Karel, kpt. Mgr. Kolář Daniel a kpt. Mgr. Lysko Petr.