Menu

Ukliďme Česko

Na základě výzvy paní učitelky třídní Mgr. Durdové, jsme se jako třída zapojili do celorepublikové akce „Ukliďme Česko“. V rámci třídnické hodiny jsme diskutovali naše možnosti, vybírali lokalitu a datum akce.

Ve středu 17. dubna se třída 1. B společně s paní třídní učitelkou a panem učitelem Smithem vydala uklidit oblast v okolí Výcvikového střediska služebních psů a psovodů v Dobroticích. Nejprve nás zástupce vedoucího provedl celým areálem výcvikového střediska. Součástí prohlídky také byla ukázka cvičení psů s psovody a figurantem. Program se nám moc líbil.

Rozloučili jsme se s pejsky a šli jsme uklízet. S pomocí paní učitelky třídní a pana učitele jsme uklidili okolí potoka, který stéká do Dobrotic směrem od výcvikového střediska. V průběhu čištění a sběru jsme narazili na různorodý odpad počínaje plechovkami od nápojů, skleněnými a PET lahvemi, zbytky gumových hadic a rezavým kýblem či brzdovým kotoučem konče. Také jsme z koryta potoka "vysvobodili" dvě pneumatiky. I přestože byla zima a poprchalo, společný výlet jsme si užili a těšíme se v budoucnu na další akci!

Paní třídní potom „nasbírané poklady“ odvezla do sběrného dvora v Holešově.
 Podrobnosti se můžete dozvědět z našeho reportu v odkaze: https://www.uklidmecesko.cz/event/44833

Aneta Kolodějová, třída 1.B