Menu

Pišqworky – oblastní a krajské kolo

Dne 10. listopadu 2022 se tradičně na Obchodní akademii v Kroměříži konal oblastní turnaj studentské soutěže Pišqworky. Naši školu tentokrát reprezentoval tým Příslovce složený z žáků třídy 3. A – Sára Endlicherová, Kristýna Hausmatzová, Martin Kolínský, Daniel Lebeda a Jan Slowiaczek, který si právo účasti vybojoval ve školním kole konaném 18. října 2022.

V oblastním kole soutěžilo celkem šest týmů ze středních škol kroměřížského okresu, které se utkaly systémem „každý s každým“ o účast v semifinále, do kterého postoupily nejlepší čtyři týmy. Náš tým vstoupil do turnaje dvěma suverénními vítězstvími v poměru 20 : 0 nad zástupci OA Kroměříž, poté opět přesvědčivě porazil tým COPT Kroměříž 14 : 6 a až v posledních dvou kláních proti zástupcům kroměřížské mlékárenské školy se naši reprezentanti trochu zapotili při výhrách 12 : 8. Do semifinále jsme tak postoupili jako vítězové skupiny a čekal nás souboj se čtvrtým v pořadí – týmem Pišqwoři z mlékárenské školy. Ten jsme rychle porazili v poměru 18 : 2 a vyhlíželi jsme soupeře pro finále. Stal se jím tým Mlíčka – jak už název napovídá, opět z mlékárenské školy. Finálový souboj byl opravdovým vyvrcholením celého turnaje. Všechny jeho dílčí souboje byly napínavé a vyrovnané, ale i tak se nám nakonec podařilo zvítězit v poměru 12 : 8 a odvézt si cennou trofej.

Tímto vítězstvím se náš tým kvalifikoval, spolu s druhým a třetím týmem z oblastního turnaje, do krajského kola, které se konalo dne 25. listopadu na škole SPŠ polytechnická – COP Zlín.

V krajském kole se utkalo celkem dvanáct týmů a konkurence už byla opravdu silná. Hrálo se „švýcarským“ systémem na pět kol, kdy po úvodním rozlosování spolu hrají vždy týmy umístěné v tabulce vedle sebe. Naši zástupci se po úvodní porážce a dalších dvou opravdu smolných remízách probojovali vítězstvím ve čtvrtém kole na krásné čtvrté místo. Tam jsme narazili na pozdějšího vítěze celého turnaje – tým vsetínského gymnázia, které mimochodem mělo v turnaji čtyři zástupce! Tito soupeři byli nad naše síly a po kruté prohře jsme se propadli na výsledné deváté místo (viz https://pisqworky.cz/turnaje-ss-kt/2930).

I tak ale poděkujme žákům za výbornou reprezentaci školy v krajském a především oblastním kole a těšme se na další ročník této velice zajímavé soutěže.

kpt. Mgr. Martin Chuděj
učitel OVVP