Menu

Mezinárodní expertní výměna v oblasti odhalování padělaných dokladů 

Ve dnech 13. 9. – 15. 9. 2022 se ve VPŠ a SPŠ MV v Holešově uskutečnil mezinárodní seminář zaměřený na oblast odhalování neregulérních dokladů, zejména v souvislosti s nelegální migrací. Vysoce odborný seminář proběhl za finanční podpory Nadace Hannse Seidela.

Seminář byl určen pro specialisty na problematiku dokladů ze tří států. Za Českou republiku se akce zúčastnili zástupci z Národního centra pro kontrolu dokladů Ředitelství služby cizinecké policie, pracovníci oddělení dokladů a specializovaných činností odborů cizinecké policie jednotlivých krajských ředitelství Policie ČR a zástupci ÚPVSP OZV Holešov.  Německou republiku zastupovali pracovníci kriminalisticko-technické služby BPOL KB letiště Frankfurt am Main a za Slovenskou republiku přijeli zástupci  RHCP Sobrance, RHCP Prešov, OHK PZ Košice, OHK PZ Poprad, OHK PZ Bratislava Ružinov a OCP PZ Nitra.

Semináře se rovněž zúčastnil i styčný důstojník Spolkové policie Velvyslanectví Spolkové republiky Německo v Praze, Andreas Weishaupt.

Obsahem mezinárodního setkání byla témata týkající se personalizace dokladů, nekonvenčních technik tisku, policejní kontroly identity. Účastníkům byl představen systém rozpoznávání obličejů (GES) včetně konkrétních případů.

Součástí programu byla praktická část zaměřená na odhalování padělaných a pozměněných dokladů, která byla účastníky vysoce hodnocena.